Novinka na trhu.

GrainSense 2020

GrainSense

Přenosný přístroj, který změří kvalitu obilných zrn a dalších plodin během několika sekund.

Vlhkoměr, NIR analyzátor na obilí a další přístroje

Firma MEZOS spol. s. r. o. sídlí ve městě Hradec Králové a na českém trhu prodává laboratorní přístroje pro zemědělství, potravinářský průmysl a další odvětví. Zajišťujeme kompletní vybavení laboratoří a nabízíme nejrůznější laboratorní přístroje - například vlhkoměr, pomůcky pro vzorkování surovin a přístroje, kterými se provádí analýza potravin. Pro měření vlhkosti dodáváme jak vybavení pro stanovení obsahu vody rozhodčí metodou – sušením, tak i vlhkoměry. Vlhkoměr představuje neocenitelnou pomůcku při měření vlhkosti obilovin, luštěnin a olejnin. V naší nabídce najdete nejen vlhkoměr pro tuto oblast použití, ale i vlhkoměr pro měření vlhkosti sena a chmele. Specializujeme se na vlhkoměry různých druhů - nabízíme obilní vlhkoměr pro obchodní styk, provozní vlhkoměr i vlhkoměr gravimetrický. Rádi vám pomůžeme vybrat vlhkoměr přímo na míru vašim potřebám!

Vlhkoměr na obilí pro obchodní styk, provozní vlhkoměr i vlhkoměr gravimetrický, vzorkovače, pomůcky pro vzorkování surovin a přístroje, kterými se provádí analýza potravin - to všechno jsou laboratorní přístroje pro vybavení laboratoří, které firma MEZOS spol. s. r. o. dodává pro oblast zemědělství, zdravotnictví, vzdělávání, potravinářský průmysl a další odvětví.

Laboratorní přístroje

Specializujeme se na laboratorní přístroje pro analýzu potravin a krmiv a zajišťujeme jejich prodej včetně odborného poradenství. Zároveň zákazníkům poskytujeme záruční a pozáruční servis na všechny námi prodávané laboratorní přístroje. V rámci komplexních služeb nabízíme přednostní řešení oprav na smluvní laboratorní přístroje, resp. pro smluvní zákazníky. Mimo prodej a servis také školíme pracovníky, kterým laboratorní přístroje dodáváme.

Vzorkování

V souvislosti se zaměřením na oblast výroby a zpracování obilí se specializujeme na vzorkování surovin. Na úseku vzorkování dodáváme jednoduché pomůcky pro vzorkování – vzorkovací tyče, děliče vzorků a vzorkovače pro kontinuální odběr vzorků z potrubí. Mezi další dodávané pomůcky pro vzorkování patří i sloupové vzorkovače pro odběry sypkých materiálů. Nedílnou součástí vzorkování jsou i přístroje na zjišťování přítomnosti škůdců.

Analýza potravin

V našem sortimentu najdete kromě jiného také laboratorní přístroje firmy VELP, kterými se provádí analýza potravin. Analýza potravin a krmiv může být uskutečňována pomocí mnoha metod. Naše firma MEZOS spol. s. r. o. nabízí přístroje pro stanovení obsahu bílkovin Kjeldahlovou nebo Dumasovou metodou. Analýza potravin může být realizována také pomocí přístrojů pro stanovení obsahu hrubé i stravitelné vlákniny, extrakčních přístrojů a mnoha dalších přístrojů, kterými se analýza potravin provádí.

Vybavení laboratoří

V souvislosti s naší specializací na laboratorní přístroje zajišťujeme profesionální vybavení laboratoří. Pro vybavení laboratoří nabízíme celé spektrum laboratorních a hřídelových míchaček, chlazené laboratorní termostaty, zařízení na stanovení kvality vod a mnoho dalšího. Při volbě vybavení laboratoří poskytujeme našim zákazníkům poradenství týkající se optimalizace mezi cenou a požadavky na vybavení laboratoří.